Migawki

Migawki

Kolędowy Wieczór na Parkowej

Styczniowy „Wieczór na Parkowej” tradycyjnie już zorganizowany został wspólnie ze Szkołą Muzyczną I stopnia im. F. Chopina w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli widzów w piękny świat kolęd. Nie obyło się bez wspólnego śpiewu, mieliśmy też możliwość posłuchać mało znanych pastorałek. Za wieczór pełen pięknej muzyki, która przypomniała nam świąteczną atmosferę dziękujemy: Pani Dyrektor Iwonie Dobryniewskiej, pedagogom i uczniom.

 

 

Wieczór na Parkowej z Jerzym Beniaminem Zimnym

 Gościem kolejnego „Wieczoru na Parkowej” 16.11.2016 r. był autor „Gromnicy” Pan Jerzy Beniamin Zimny, który był mieszkańcem Krosna     Odrzańskiego i dla którego jest to miejsce najwspanialsze do życia i dodatkowo, związane z latami młodzieńczymi. Sam autor, bardzo ciepły człowiek,, mocno związany emocjonalnie z naszym miastem, wraz ze swoimi kolegami z dawnych lat i mieszkańcami Krosna „wyczarowali”     wspaniały wieczór wspomnień okraszony lirycznymi i zabawnymi fragmentami, których nie brakuje w książce. Dziękujemy autorowi za podarowaną naszej bibliotece literaturę ( zachęcamy do czytania – warto! ) i wspaniaływieczór, który na długo zostanie w naszej pamięci.

    

 

 

 

Tydzień Bibliotek 2016 - Biblioteka Inspiruje

Tydzień Bibliotek 2016

„Biblioteka inspiruje” – takie hasło przyświecało w tym roku majowemu Tygodniowi Bibliotek, - mającemu zachęcać ludzi do działania, przypominać o roli bibliotek i czytania w życiu człowieka.

Więcej…